Pielęgnacja bramy przesuwnej

brama stara

W obecnym czasie coraz częściej ludzie decydują się na bramy przesuwne. Mają one sporo zalet, jednak bez wątpienia jedna jest taka, iż nie potrzebuje zbyt dużo miejsca do otwarcia, żeby spokojnie wyjechać. Można zaparkować zaraz za bramą, bez obaw, że się nie otworzy, ponieważ rozsuwa się ona na boki.

Brama przesuwna ma to do siebie, że jej szyna przechodzi przez całą długość wjazdu, więc należy regularnie ją czyścić, żeby nie zapełniła się śmieciami. Regularne wjazdy i zamiatanie przy branie powodują, iż gromadzą się tam liście, piach czy śnieg, przez co rolki do bram mogą mieć utrudniony ruch. Przez dłuższy czas nie czyszczona szyna powoduje, iż roki do bram się wysuną i cała brama wpada z szyny.

Pielęgnacja bramy przesuwnej

Z pewnością należy bardzo uważać na to, by szyna była czysta i żeby brama przesuwała się płynnie. Jest to ważne, ponieważ jeśli przez dłuższy czas szyna nie jest czyszczona, rolki się wysuwają i brama wypada. Ciężka brama wypadająca z szyn jest ogromnym zagrożeniem nie tylko dla samochodu ale przede wszystkim dla mieszkających tam ludzi czy zwierząt. Brama przesuwna nie potrzebuje nadmiaru pielęgnacji, jednak czyściutka szyna jest obowiązkowa. Rolki bowiem są bardzo czułe na zanieczyszczenia, i jeśli jest ich za dużo, brama się zablokuje lub wypadnie.

Smarowanie czy odkurzanie?

By rolki do bramy chodziły bez zarzutu, szyna musi być wyczyszczona. Nie ma znaczenia, czy będziemy ją sprzątać dmuchawą czy odkurzaczem, musi jednak być czysta. Oczywiście smarowanie jest potrzebne, gdyż będą one płynnie chodziły bez skrzypienia, jednak samo smarowanie nic nie da, jeśli w szynie będą zabrudzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *