Bramy przesuwne – czy warto je wybrać?

brama

Ogrodzenie podwórka jest bardzo ważne, ponieważ zapewniamy sobie prywatność, bez dostępu innych osób. Jednak w całym ogrodzeniu, musi być wzięta pod uwagę także brama wjazdowa, dzięki której będziemy samochodem opuszczać podwórze. Coraz częściej wybieranymi bramami są bramy przesuwne, które posiadają szyny do bram przesuwnych.

Czym jest brama przesuwna? To jedno lub dwuskrzydłowa brama, która otwiera się poprzez przesuwanie skrzydła wzdłuż ogrodzenia. Bardzo często wybierane są jednoskrzydłowe, jednak w zależności od tego, ile miejsca mamy w ogrodzeniu, dwuskrzydłowe także cieszą się powodzeniem. Szyny do bramy przesuwnej zamontowane są w podłożu, prowadząc bramę na rolkach przez cały wjazd.

Brama jedno czy dwuskrzydłowa?

Wszystko zależy od miejsca, w którym jest ona umieszczona. Brama jednoskrzydłowa musi mieć tyle miejsca, żeby rozsunąć się wzdłuż ogrodzenia i całkowicie otworzyć okno bramy. Jeśli w miejscu przeznaczonym na bramę, nie mamy tyle miejsca, warto zainteresować się dwuskrzydłową, ponieważ wówczas cała długość wjazdu będzie podzielona na dwie części, przez co po obu stronach, będzie potrzebne mniej miejsca.

Wady bramy przesuwnej

mimo wielu zalet, posiada ona także wady. Przede wszystkim czystość szyny musi być regularnie zachowywana, gdyż błoto, śnieg, piach czy liście, mogą ja zapchać i zablokować możliwość otwarcia lub zamknięcia. Z tego powodu należy bardzo zwracać uwagę na jej czystość i przepustowość, by nie pojawiło się zagrożenie, iż brama zacznie wypadać z szyn.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *