Jak zakończyć słupki ogrodzeniowe?

Ogrodzenie

Tworząc płot wiele osób sięga po rozmaite zakończenia, by ogrodzenie ładnie wyglądało. Warto jednak pamiętać, że słupki metalowe są w środku puste, przez co daszek jest niemal obowiązkowy. Dlatego warto sięgnąć po rozwiązanie, które będzie pasowało do całego ogrodzenia. W sprzedaży istnieje bardzo wiele rodzajów daszków, które doskonale spełnią swoją rolę a dodatkowo będzie pasowało do całości ogrodzenia.

Po co stosuje się daszki na słupki metalowe?

Przede wszystkim jest to element zdobniczy, ponieważ jest to po prostu zakończenie słupka. Rozmaite style daszków doskonale można skomponować z pozostałymi elementami ogrodzenia, by do siebie pasowały. Jednak daszki na słupki metalowe są nie tylko ozdobne, ale też eliminują dostawanie się wody do wnętrza słupka, przez co słupek nie ulega tak szybko zniszczeniu.

Słupki metalowe są psute w środku i jeśli nie ma daszka, wówczas wszystko możliwe zanieczyszczenia, czyli woda i rozmaite śmieci, bez problemu się tam dostają. Zamontowanie daszka jest w takiej sytuacji nie tylko ładne ale też sensowne, gdyż środek będzie czysty i ładny. Daszek można malować, według potrzeby, dlatego doskonale wpasowuje się w każde ogrodzenie.

Rodzaje daszków

Zgodnie z posiadanymi słupkami możemy wybrać daszki kwadratowe, okrągłe, prostokątne czy półkoliste. Materiały z których są zwykle wykonane to żeliwne lub metalowe. Wśród rodzajów daszków możemy wybierać pomiędzy zwykłymi cienkimi okrągłymi czy kwadratowymi, a takimi z kulą, szpicem czy inna dekoracją, pasującą do zakończenia ogrodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *