Brama z elektrozaczepem

brama z elektrozaczepem

Prywatność to coś, co ludzie coraz częściej cenią. W obecnym czasie trudni się temu dziwić, gdyż jest wiele osób wyłudzających coś chodząc po domach, a także coraz częściej wpychają się za furtkę osoby z handlem obnośnym. Mimo, że można ich zrozumieć, bo w taki sposób pracują, to nie ulega wątpliwości, iż przede wszystkim zakłócają czyjąś prywatność.

Z tego powodu wiele osób zabezpiecza się przed niechcianymi wizytami ludźmi furtką z elektrozaczepem. Ponieważ coraz częściej na podwórze mogą wejść niepożądane osoby na przykład ktoś zajmujący się sprzedażą bezpośrednią i nierzadko jest sytuacja, że nie chce samodzielnie opuścić podwórka, ludzie często decydują się na zamykanie bram.

By jednak nie biegać z kluczem do furtki za każdym gościem, doskonałym rozwiązaniem są elektrozaczepy do furtki z zamontowanym domofonem. Dzięki temu wiemy, kto stoi za furtką i chce się do nas dostać. Dzięki temu też sami decydujemy, czy wyjdziemy do furtki porozmawiać, czy bez problemu naciśniemy guzik domofonu i wpuścimy taką osobę do środka.

Czy montowanie domofonu to dobry pomysł?

W dzisiejszym świecie, gdy jesteśmy nachodzeni przez wiele osób, których nie zawsze chcemy oglądać, tego typu rozwiązanie jest bardzo dobre. Możemy oczywiście zamontować same elektrozaczepy do furtki, by nikt do nas nie wszedł, kogo nie chcemy widzieć, jednak do każdej osoby będziemy wychodzić do furtki, albo przynajmniej sprawdzać z okna, kto to jest i czego chce.

W tym przypadku domofon doskonale się sprawdzi, ponieważ z domu możemy zapytać, po co ta osoba przyszła i czego chce. Dzięki temu kontrolujemy sytuację, kto wchodzi, bez konieczności wychodzenia na podwórko przy każdym dzwonku. Tego rodzaju rozwiązanie jest co prawda dobre, jednak też dość kosztowne, ponieważ dobry domofon i jego montaż, są na tyle skomplikowane, że samodzielnie bardzo trudno jest je zamontować, żeby działało jak należy. Oczywiście można posłużyć się sprzętem zasilanym bateriami, jednak trzeba pamiętać o ich regularnej wymianie, żeby nie było niemiłej niespodzianki, iż nie działa.

Do czego służą elektrozaczepy?

Należy mieć na uwadze, że elektrozaczepy są przydatne nie tylko przy funkcji domofonu, lecz przede wszystkim do tego, żeby nikt nawet w czasie naszej nieobecności nie wszedł za ogrodzenie.

Dzięki temu w pewnym sensie jest to dość dobre zabezpieczenie, gdyż co prawda nie zapobiegniemy przeskoczeniu przez płot, jednak taki ruch ściąga uwagę innych. Elektrozaczepy automatycznie zamykają furtkę, zatrzaskując ją, którą możemy otworzyć kluczem, lub w przypadku automatycznej dodatkowej funkcji, odpowiednim przyciskiem na pilocie. Wszystko zależy od tego, czy chcemy mieć tylko prosty elektrozaczep, czy ma być on zautomatyzowany, żebyśmy mogli np. automatycznie tworzyć bramę pilotem i nie wysiadając z samochodu, wjechać na posesję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *