Montujemy daszki na słupki ogrodzeniowe

dom i ogrodzenie z daszkami

Każdy właściciel ogrodzenia wie, że żeby wyglądało ładnie i estetycznie, trzeba dopilnować wielu elementów. Robią ogrodzenie, musimy zastosować słupki, które w zdecydowanej większości są metalowe. Czasami jednak są to elementy murowane, ponieważ bardzo dużo zależy od tego, jakiego rodzaju jest wykonane ogrodzenie.

Dobrze wykonane otoczenie płotem terenu, zwykle musi by zakończone odpowiednimi elementami. Zakończenie słupków ogrodzeniowych jest niezwykle ważne zarówno z punktu widzenia estetyki, jak i przydatności. W zależności od potrzeb, możemy dopasować każdy rodzaj daszku, który będzie spełniał swoją rolę. Może to być zwykła nakładka, a może być to fantazyjny element, który będzie dodatkową ozdobą.

W wielu sklepach ogrodniczych, bardzo często oferowane są nakładki na słupki, które z powodzeniem spełnią nasze oczekiwania. Wielu producentów ma sklepy firmowe, w których posiadają swoje produkty. Można też sięgnąć do sklepu internetowego, by wybrać produkt, który najbardziej się nam spodoba. To często właśnie strony producenta, który nie tylko realizuje zamówienia z wystawionych towarów, lecz także wykonuje zamówienia wybrane przez klienta.

Dlaczego daszki na słupki ogrodzeniowe są tak ważne?

Wykonany z metalu słupek zwykle jest pusty w środku. To metalowa rura, która musi mieć zakończenie, żeby nie psuła się od środka. W przypadku, gdy daszki na słupki ogrodzeniowe nie są zamontowane, do rury dostaje się woda z deszczu, śnieg oraz rozmaite śmieci. Nie mówiąc już o tym, że przypadkowi ludzie potrafią wrzucać tam papiery czy niedopałki papierosów. By rura nie niszczyła się od środka, ponieważ przebywająca woda powoduje w nim korozję, należy zamontować odpowiednie daszki, które ochronią rurę przed zanieczyszczeniami. W dzisiejszych czasach nie ma żadnego problemu, żeby dobrać odpowiedni daszek. Od prostych i tanich po niezwykłe, kute czy fantazyjne, możemy dopasować wszystkie możliwe elementy, potrzebne do dopasowania do ogrodzenia oraz do zabezpieczenia słupka.

Daszki na słupki murowane

Wiele osób wykonuje plot z wykorzystaniem słupków murowanych. W takim przypadku co prawda woda nie będzie się dostawała do środka, jednak zakończenie słupka jest konieczne, by płot wyglądał bardzo estetycznie. Daszki do słupków murowanych będą się zdecydowanie różnić od tych do metalowych, gdyż w murowanych po prostu stosuje się płaskie dachówki, które mają zastosowanie właśnie do tego typu murków.

W sprzedaży bez problemu można znaleźć zarówno zakończenia do słupków metalowych, jak i daszki do muru. Do zamontowania wybranego daszku nie potrzeba specjalistycznej pomocy, ponieważ w metalowych słupkach tylko się nakłada na rurę daszek. Nie potrzeba do tego specjalistycznych narzędzi, by takie zakończenie wykonać, ponieważ jest to tylko specjalny metalowy kapturek, nakładany na rurę, która w tym momencie jest słupkiem. W przypadku murowanych ogrodzeń, dobrze jest sięgnąć po pomoc, gdyż daszek powinien być wykonany wraz z tworzeniem ogrodzenia, z tej samej zaprawy co łączone cegły. Polecane produkty: https://sklep.kut-met.pl/elementy-do-ogrodzen/daszki-na-slupki-metalowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *