Elementy furtki

furtka

Ogrodzenie jak i wszystkie jego elementy to coś, co pozostaje na zewnątrz budynku. Jednak dla wielu osób wszystko powinno się ze sobą komponować. Nie bez powodu sporo osób sięga po piękne i niebanalne rozwiązania, żeby nie tylko dom i jego wnętrze, ale też podwórze oraz jego ogrodzenie, były piękne i wspólnie się komponowały.

Dlatego w sklepach coraz częściej można znaleźć nawet takie rzeczy jak specyficzne klamki czy gałki do furtki. Poczynając od zwykłych, standardowych, czy wręcz masywnych starodawnych a kończąc na niebanalnych rzeźbionych czy odlanych w specyficzny ciekawy kształt, możemy wybierać z gotowych produktów, jak też zamówić do indywidualnego wykonania.

Zwykle badanie rynku pokazuje, jakie gałki są najczęściej kupowane, dlatego wiele z nich jest w masowej sprzedaży. Jeśli jednak ktoś ma fantazję i chce mieć wyjątkową niestandardową gałkę, powinien się liczyć z odpowiednio większymi kosztami, gdyż zamówienie indywidualne będzie bardziej kłopotliwe i kosztowne.

Do czego służy gałka do furtki

W prostym tłumaczeni jest to zwyczajna klamka, tylko nie do końca zwyczajna, bo ma zwykle kulisty kształt. Dla wielu osób gałka do furtki jest mało atrakcyjna, gdyż do otwierania bramki jest niezbyt wygodna do uchwycenia. Bardzo często gałki są przeznaczone do otwierania automatycznych bramek. Wiele osób, jeśli kupuje właśnie gałkę, wybiera nieruchomą, która służy jako uchwyt. Nieruchomy element nie ma możliwości samodzielnie otworzyć furtki, ponieważ się nie przesuwa, wobec czego przeznaczona jest wyłącznie do bramek, w których zamontowany jest elektrozaczep.

Po prostu za coś trzeba uchwycić, żeby pociągnąć otwierającą się bramkę, żeby ją otworzyć w całości i wejść. W sprzedaży istnieją także gałki ruchome, które bardzo często stosowane są w drzwiach wewnętrznych, jednak można je też zastosować do furtki.

Z zewnątrz sprawia wrażenie, iż jest nieruchoma, przez co niepożądana osoba może pomyśleć, iż nie wejdzie się do ogrodu samodzielnie, jednak w odpowiedni sposób przesuwana, otworzy furtkę. W zdecydowanej większości są one nieruchome, jednak nie wszystkie, dlatego nawet mając zwykłe zamknięcie furtki, możemy zastosować gałkę. Oczywiście gałek bez możliwości obrotu jest więcej niż zwykłych, jednak producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klienta i bardzo często wykonują produkt na zamówienie.

Jakie są kształty gałek?

W samej sprzedaży istnieje kilkadziesiąt rodzajów gałek, które z powodzeniem można zastosować w wybranym miejscu. Mimo wszystko wolny rynek daje też możliwość zamówienia konkretnego kształtu który mamy ochotę mieć. Może to być gałka zdobiona, prosta lub o innym kształcie niż wszystkie pozostałe. Wiele firm zajmujących się produkcją takich elementów, realizuje również indywidualne projekty zgodnie z wymaganiami klienta.

Oczywiście różnica w cenie będzie niezwykle wielka, ponieważ projekt indywidualny absorbuje firmę do wykonania konkretnego często niełatwego zadania. Bardzo często indywidualne zamówienie obejmuje nie tylko kształt, ale również specyficzny materiał, do jego wykonania. Dlatego ceną będzie się bardzo różniła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *