Wybieramy bramę wjazdową

brama stalowa

Brama wjazdowa to coś, co ma za zadnie stworzyć warunki do wjazdu samochodem a jednocześnie zabezpieczyć podwórze przed niechcianymi wizytami. Dlatego dopasowane jej jest bardzo istotne. W sprzedaży istnieją rozmaite typy bram, poczynając od zwykłych a kończąc na bramach nośnych. Wybór danego urządzenia jest bardzo indywidualne, ponieważ mają spełniać konkretne zadanie w wyznaczonym miejscu.

Jak dobrać odpowiednią bramę?

Przede wszystkim należy sprawdzić, ile mamy miejsca na ewentualne jej otwarcie. Jeśli podwórko jest na tyle duże, że może być otwierana bez zaczepiania o stojące samochody, wówczas spokojnie można zamontować zwykła dwuskrzydłową bramę, otwieraną tradycyjnie. W przypadku małych działek, w których samo użytkowanie bramy będzie powodowało problemy z wyjazdem, o wiele lepszym rozwiązaniem jest brama przesuwna. Niewielkie podwórko może też wymusić decyzję, czy brama przesuwna ma się składać z bramy jedno czy dwuskrzydłowej.

Czym jest owa brama?

Tego rodzaju urządzenie zamontowane jest w ogrodzeniu. Posiada specjalne rolki do bram, na których się ona przesuwa. Szyna do takiej bramy zamontowana jest wzdłuż wjazdu, na całej długości, ponieważ po szynie przesuwa się owa brama, by ją zamknąć lub otworzyć. Szynę montuje się w podłożu na całej długości wjazdu. Taka brama posiada zarówno wady jak i zalety.

Niewątpliwą zaletą jest oszczędność miejsca, ponieważ wysuwa się ją w bok, przez co samochód może być zaparkowany zaraz za bramą. Nie przeszkadza ani przy wjeździe ani wyjeździe. Może być zamontowana po obu stronach wjazdu i składać się z dwóch skrzydeł, a może być też jednoskrzydłowa. Wtedy jednak musi mieć dożo miejsca z boku, żeby wsunąć się w bok ogrodzenia całkowicie.

Należy jednak pamiętać, że szyna, która wmontowana jest w podłoże, potrzebuje regularnego czyszczenia. To wada takiego rozwiązania. Wymaga ona regularnego sprawdzania, w jakim jest stanie. Nie musimy czyścić jej codziennie, jednak trzeba sprawdzać, czy w szynie nie ma za dużo piachu, liści czy lodu w czasie zimy. Jeśli rolki do bram dadzą sobie radę z miękkim jak puch śniegiem, to z pewnością nie poradzą sobie ze śniegiem lepkim, czy tworzącym się już lodem.

Dlatego szczególnie zimą należy bardzo zwracać uwagę na to, w jakim jest ona stanie i w miarę konieczności czyścić przepustowość szyny. Dzięki temu brama będzie działała bez zarzutu przez bardzo długi czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *