Jak wybrać bramę?

brama

Wielu właścicieli domów decyduje się na ogrodzenie terenu wokół niego, z odpowiednim wjazdem. W sprzedaży istnieje bardzo dużo rodzajów ogrodzeń, jak też dopasowane do nich bramy. Oczywiście nie wszystko musi idealnie pasować, ponieważ przede wszystkim bierzemy pod uwagę, co będzie dla nas najbardziej wygodne.

W takim przypadku, jeśli nawet mamy ogrodzenie, do którego będzie pasowała zwykła otwierana brama, ale mamy bardzo małe podwórko, warto dopasować bramę przesuwną. Jest to urządzenie, które posiada szyny do bram przesuwnych. Po owych szynach przesuwa się brama, żeby ją otworzyć lub zamknąć. Tego rodzaju wyjście jest bardzo przydatne, szczególnie dla kogoś, kto ma bardzo ograniczoną ilość miejsca.

Dopasowujemy bramę

Dla wielu osób standardowa brama to coś niedostępnego, gdyż podwórko jest tak malutkie, że przy otwieraniu, będzie ograniczony wyjazd, jeśli będzie się ona otwierała do wewnątrz. Jeśli zaś otworzymy ją na zewnątrz, może być przeszkodą w wyjeździe, lub w poruszaniu się innych samochodów. Są takie miejsca, w których nie da się zamontować tego rodzaju urządzenia. W takiej sytuacji doskonałym rozwiązaniem są bramy przesuwne, dzięki którym brama przesunie się w bok, nie zabierając w ogóle miejsca.

Co to jest ta brama przesuwna?

To brama, która zasuwana jest przy pomocy specjalnych rolek, i szyny do bram przesuwnych. Brama posiada zamontowane rolki, które umieszczone są w szynie i dzięki temu, przesuwa się płynnie i bez problemu.

Jak większość bram, także i o te trzeba dbać, szczególnie o czyszczenie szyny. Ponieważ jest ona wmontowana w podłoże na całej długości wjazdu, nieuniknione jest, że do środka dostają się śmieci, piach czy śnieg, które będą przeszkadzać w prawidłowym jej działaniu.

Czy warto takie rozwiązanie stosować? Bez wątpienia tak, ponieważ jest to bardzo ekonomiczne pod względem miejsca wyjście, zaś jej użytkowanie, nie jest zbyt skomplikowane. Szczególnie są to polecane bramy dla osób, które nie mają wiele miejsca na zamontowanie i użytkowanie innego rodzaju urządzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *